17. kolo, Po 25.02 09:00

Rapid Bečov

18. kolo, Po 04.03 09:00

B-tým vyhrál v Meziboří vysoko 16:7!

Ke svému druhému zápasu v nové sezóně zajížděli kadaňští futsalisté na palubovku SFK Meziboří. Od úvodu zápasu byl Betis jasně lepší a svého soupeře tak zaslouženě porazil vysoko 16:7!

Zápas nemohl začít lépe, ihned po rozehrávce se k zakončení dostal Patrik Hrdinka a střelou k levé tyči překonal gólmana Josefa Piskače - 0:1. O další minutu později se ke střele z hranice desetimetrového kopu odhodlal Šimon Soukup a i s trochou štěstí prostřelil domácího gólmana podruhé - 0:2. Kadaňští byli v úvodu jasně lepším týmem, další trefu přidal opět Šimon Soukup, který se nikým nehlídaný objevil na zadní tyči a nástřel jednoho z kadaňských hráčů uklidil do prázdné branky - 0:3. Další branku a svou premiérovou soutěžní si připsal Karel Kalaš, který z pravé strany překonal Piskače - 0:4. Do konce poločasu přidal ještě Patrik Hrdinka dvě branky a o poločase tak svítilo na tabuli skóre 0:6 ve prospěch kadaňského týmu.

Stejně jako první poločas, i ten druhý začal rychlou brankou. Tentokrát se o ni ale postarali domácí, konkrétně Rudolf Dietrich a poprvé překonal Michala Nováka - 1:6. Jenže kadaňští nepřipustili žádné drama a po dvou minutách vrátil pohodlné vedení svou třetí brankou v zápase Šimon Soukup - 1:7. Ve druhém poločase se s góly roztrhl pytel a diváci v hale se tak rozhodně nenudili. Do konce zápasu přidal ještě tři góly Hrdinka, po gólu se zapsali do statistik Křesák, Soukup, Kalaš a Šťastný. První dvě branky v dresu Betisu si připsal taky Tomáš Bláha. Pro tohoto hráče měly tyto góly opravdu velký význam, protože si přesně před rokem ve stejné hale, proti stejnému soupeři vážně poranil kotník a byl více jak 7 měsíců mimo hru. Hattrick si za domácí připsal také Rudolf Dietrich a na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 7:16 ve prospěch kadaňského Betisu.

Kadaňský B-tým tak má po dvou kolech plný počet bodů a v neúplné tabulce jim zatím patří 1. místo! V dalším zápase se kadaňští představí v pátek 26.10. proti Rapidu Bečov, loňskému vítězovi.

A jak zápas zhodnotil kapitán Ondřej Šťastný?: "Do zápasu jsme naskočili neskutečně dobře, protože jsme dali v úvodních sekundách zápasu gól. Pak už nám to tam padalo celkem rychle. V některých momentech se zapomínalo na obranu a tím pádem se soupeř dostával do někdy až zbytečných přečíslení a mohlo byt také klidně vše jinak. Tuto fázi zápasu jsme ale překonali a v pohodě si hlídali svůj náskok až do konce zápasu."

Ke svým gólům a pocitům nám pár slov řekl také Tomáš Bláha: "Za první gól chci poděkovat Šimonovi, který mě našel osamoceného před prázdnou brankou a já už jen balón uklidil do brány. Tento gól byl zároveň mým prvním za Betis. Ten pocit štěstí po gólu byl neskutečný, nedá se to vyjádřit, přeci jen jsem se vrátil po roční pauze na místo, kde moje pauza začala. Druhá branka už mi jen přidala na psychice, se kterou jsem bojoval celý zápas. Byla to však taková pomyslná tečka za roční pauzou, kdy jsem nemohl hrát."