17. kolo, Po 25.02 09:00

Rapid Bečov

18. kolo, Po 04.03 09:00

B-tým první ostrý zápas v sezóně zvládl vítězně!

B-tým vstoupil do nové sezóny vítězně, i když se proti Kopistům hodně trápil. Důležité jsou ale tři body a ty zůstávají v Kadani!

Úvod zápasu patřil hostujícímu celku, hned v prvních dvou minutách si vytvořili hosté několik dobrých příležitostí, ale kadaňský gólman domácí tým podržel. První branku viděli diváci v kadaňské hale v 7. minutě, kdy po faulu Kamila Švandrlíka zahrávaly Kopisty pokutový kop. K němu se postavil Vlastimil Fous a s přehledem proměnil - 0:1. Kadaňstí se dlouho hledali a trápili se hlavně v rozehrávce, která dělala domácím v některých momentech veliké problémy. Postupem času se ale přece jen dostávali do šancí také domácí, výsledkem toho byl pokutový kop. K němu se postavil Hrdinka Patrik a i on s přehledem proměnil - 1:1. Ve 23. minutě si ale Kopisty vzaly své vedení zpět, po špatné rozehrávce se řítili na domácí branku dva osamocení hráči Kopist a Václav Plos tuto chybu potrestal - 1:2. Do kabin se však odcházelo za remízového stavu, v poslední minutě se totiž ve vápně uvolnil Patrik Hrdinka a střelou k pravé tyči překonal gólmana Michala Morávka podruhé - 2:2.

Ve druhém poločase se kadaňská hra o něco zlepšila, pořád však byly vidět velké nedostatky a chyby. Do vedení šli tak opět hosté, nedůraz v kadaňské obraně dokázal potrestat Jiří Lovíšek - 2:3. O minutu později však bylo znovu vyrovnáno, pěknou nahrávkou přes celé hřiště našel Karel Kalaš osamoceného Lukáše Sýkoru a ten střelou mezi nohy překonal Morávka - 3:3. Ve 41. minutě šli kadaňští poprvé do vedení, střela Hrdinky skončila na tyči a dorážející Roman Protivínský už neměl těžkou práci dorazit balón do prázdné branky - 4:3. Konec se blížil a už to vypadalo, že si kadaňští v klidu pohlídají hubený náskok, jenže minutu a půl před koncem se dostal k zakončení Vlastimil Fous a připsal si druhou branku v zápase - 4:4. Kadaňští to však nezabalili a vrhli všechny své síly do útoku. V poslední akci zápasu se na pravé straně díky milimetrové nahrávce od Lukáše Sýkory uvolnil Ondřej Šťastný a jako správný kapitán vstřelil vítěznou branku - 5:4.

B-tým tak svůj první ostrý zápas v nové sezóně výsledkově zvládl, ovšem předvedený výkon nebyl dobrý a je určitě spoustu věcí, na čem musí kadaňští mladíci zapracovat. Důležité jsou však tři body a ty zůstávají v Kadani!

A jak utkání zhodnotil kapitán a střelec vítězné branky Ondřej Šťastný?: "Zápas jsme neodehráli vůbec ideálně. Nic nám nevycházelo a to, co jsme si řekli v šatně jsme vůbec nedodržovali. Nevím co se to v tomto zápase s námi stalo. Naštěstí jsme to uhráli a jsem rád, že tři body zůstavájí doma v Kadani."