16. kolo, Po 11.02 19:00

17. kolo, Pá 22.02 19:30

18. kolo, Po 25.02 19:00

A-tým podal v Praze sympatický výkon, Kobylisy však zaslouženě vyhrály 5:1

K prvnímu přípravnému zápasu před novou sezónou zajížděl v neděli A-tým, soupeřem kadaňských byl divizní celek FK Kobylisy Praha. I když mladíci podali dobrý a bojovný výkon, Kobylisy ukázaly svou sílu a zkušenost a zalouženě vyhrály.

Kadaň zajížděla do Prahy ve velmi omlazené sestavě, z různých důvodů nenastoupili do zápasu zkušení hráči jako Mezera, Škůrek, Haba, Peinelt či Pešek. Od úvodu zápasu byli podle očekávání na balónu více domácí hráči, kteří diktovali tempo hry. Kadaňští však v tomto zápase vsadili na pevnou obranu a k šancím tak v úvodu domácí příliš nepouštěli. První dobrá šance na straně Kadaně přišla v 6. minutě, kdy se na pravé straně hezky uvolnil Imrich Kardos, ale gólmana Lukáše Havelku překonat nedokázal. A tak přišel trest na druhé straně, v 8. minutě se na hranici desetimetrového kopu uvolnil domácí Jakub Mareček a dělovkou do šibenice nedal gólmanovi Davidu Živnůstkovi žádnou šanci - 0:1. V 10. minutě měla Praha k dispozici rohový kop, ke střele se dostal bývalý hráč Betisu Lukáš Skirka a tečovanou střelou zvýšil vedení svého týmu - 0:2. V této fázi zápasu neměl žádný z týmu navrch, obě obrany fungovaly na jedničku a šancí tak k vidění příliš nebylo. V 17. respektive 18. minutě měli kadaňští možnost snížit skóre zápasu, ale svoje 100% šance neproměnil Hrdinka s Kardosem. Poslední slovo v prvním poločase měli tak domácí hráči a opět to byla šťastná branka, střelu Jakuba Marečka nešťastně tečoval Imrich Kardos - 0:3.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, jako ten první. Oba týmy hrály na maximum a k vidění byl tak vidět bojovný a pěkný futsal. Další 100% šanci měl na sálovce Karel Kalaš, ale svůj samostatný únik neproměnil. Plné ruce práce měl i kadaňský gólman, nejprve zneškodnil střelu Richarda Slaniny, poté ve 100% šanci zlikvidoval dorážku Zdeňka Váchy. Ve 34. minutě byl však David krátký na pokus Tomáše Nováka a Praha tak navýšila své vedení - 0:4. Čestný úspěch si nakonec kadaňští přece jen připsali, ve 38. minutě situaci dva na dva vyřešili dobře Sýkora s Hrdinkou a druhý jmenovaný překonal gólmana Havelku - 1:4. Poslední slovo v zápase však měly Kobylisy, když se dvě minuty před koncem kolem jednoho z obránců prosmýkl Richard Slanina a prostřelil Davida Živnůstku - 1:5. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo a A-tým tak v prvním zápase v nové sezóně prohrál. Nutno však podotknout, že mladící podali velmi sympatický výkon a divizního soupeře potrápili.

A jak utkání zhodnotil trenér Patrik Hrdinka?: "Zápas nemůžu hodnotit jinak, než pozitivně. Do zápasu jsme nastoupili v omlazené sestavě, všichni zkušení hráči z různých důvodů do zápasu naskočit nemohli. Kdo zápas viděl, mi dá určitě za pravdu, že jsme po celý zápas drželi s Prahou krok, ať už fyzicky či herně. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale domácí gólman Havelka podal opravdu skvělý výkon. Všem hráčům, kteří do zápasu naskočili patří velké díky, protože zápas odmakali na 100% a za náš výkon se rozhodně nemusíme stydět. Pokud budeme v takových výkonech pokračovat, jsme na dobré cestě. Praha ukázala svou sílu a zaslouženě vyhrála. Na závěr poděkuji soupeři, který byl ochotný s námi zápas odehrát a přeji jim hodně štěstí v sezóně!"