17. kolo, Po 25.02 09:00

Rapid Bečov

18. kolo, Po 04.03 09:00

B-tým svůj první zápas zvládl, FCS Kadaň porazil 10:5!

Kadaňská rezerva nastoupila k prvnímu přátelskému zápasu před novou sezónou proti kadaňskému FCS. Mladíci sice nepředvedli ideální výkon, i tak ale dokázali svého soupeře přehrát.

Úvod zápasu byl z kadaňské strany hodně nervózní a bylo vidět, že pro některé hráče to je první futsalový zápas v kariéře. První dvě střely na branku si připsali "hosté" ale s nimi si dokázal poradit Ladislav Šinágl. První vážnější šance Betisu skončila gólem, po pěkné individuální akci překonal gólmana Gabriela Kamil Švandrlík - 1:0. Kadaňští se díky vedoucí brance uklidnili a začali si více věřit na balónu, díky tomu si vytvořili několik dobrých šancí, ale ani Sýkora a poté Pešek druhou branku nepřidali. V 7. minutě se Betis prosadil podruhé, z hranice desetimetrového kopu vystřelil Robert Křesák a překonal gólmana Gabriela - 2:0. Ve 13. minutě se poprvé v kadaňském dresu prosadil Lukáš Sýkora, který pěknou přihrávku od Karla Kalaše uklidil do odkryté branky - 3:0. Ten samý hráč ještě do konce prvního poločasu přidal dvě branky a hned v prvním zápase si tak připsal hattrick. Ve 23. minutě mělo FCS k dispozici volný přímý kop, ke kterému se postavil Jan Kočka a střelou pod zdí překonal Šinágla - 5:1.

Druhý poločas začalo lépe FCS, když se hned v první minutě prosadil Kristian Totzauer - 5:2. Odpověď však přišla ihned po minutě a půl, první branku v nové sezóně si připsal Jiří Pešek - 6.2. O další dvě minuty později přidal svou čtvrtou branku v zápase Lukáš Sýkora a navýšil tak kadaňské vedení - 7:2. Do konce zápasu padly do každé sítě ještě tři branky a po zápase tak na světelné tabuli svítil konečný výsledek 10:5 ve prospěch kadaňského Betisu. Ve druhém poločase nepředvedli "domácí" dobrý výkon a hlavně v obraně vznikl několikrát chaos. Byl to však první zápas v nové sezóně, ale určitě je ještě na čem pracovat.

A jak svůj první zápas a své první góly okomentoval Lukáš Sýkora?: "Do zápasu jsem nevstoupil zrovna nejlépe, první dvě střídání pro mě byla strašně těžká a nemohl jsem se pořádně dostat do zápasu. Do zápasu jsem se dostal až ve třetím střídání, při kterém jsem hned dal první branku, to si myslím, že mě nakoplo. Další dvě branky jsem dal ještě v prvním poločase střídání. Myslím si, že od té chvíle jsme začali hrát trochu lépe, hlavně i díky pohodlnému náskoku 4:0. Ve druhém poločase se mi podařilo vstřelit ještě jednu branku a jsem za to hrozně rád. Jinak bych ale druhý poločas hodnotil jako velice špatný, protože jsme hlavně v defenzivě hodně zmatkovali, to si v příštích zápasech nemůžeme dovolit."