SKP Kolín5

6. kolo, Ne 23.09 08:30

FC Citizens

A-tým důležitý zápas v boji o záchranu zvládl!

Zřejmě nejdůlěžitější zápas v sezóně čekal na kadaňské futsalisty ve 20. kole Divize A. Do Kadaně totiž přijel Rakovník, který před zápasem ztrácel na Betis pouhé dva body a byl na sestupové 11. pozici.

Úvod zápasu patřil domácímu Betisu, do žádné gólové šance se sice kadaňští nedostali, díky aktivní hře však drželi po většinu času balón na svých sálovkách. První branka přišla již ve 3. minutě, kdy se z hranice vápna prosadil Radek Haba - 1:0. Hosté, kteří mimo jiné dorazili pouze v pěti hráčích do pole, hráli po většinu zápasu powerplay. A hlavně v první polovině zápasu dělala hra bez brankáře domácím veliké problémy. Domácí gólman Ladislav Šinágl ale všechny pokusy hostujících futsalistů pochytal a tak se skóre měnilo opět na druhé straně. V 10. minutě pěkným pasem za obranu našel Šimon Soukup volného Patrika Hrdinku, který samostatný únik na gólmana Petra Kabrleho proměnil - 2:0. To bylo však ze strany Betisu v první polovině zápasu vše a ve zbytku poločasu se jen bránili rakovnické powerplay. Ta nakonec slavila úspěch ve 14. minutě kdy poprvé v zápase překonal Ladislava Šinágla Petr Tvrz - 2:1. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo a tak do kabin odcházeli mírně spokojenější domácí futsalisté.

Druhý poločas sice začli opět aktivněji domácí futsalisté, gólu se však dočkali hosté. Ve 23. minutě měli rakovničtí k dispozici volný přímý kop, který po nacvičené situaci proměnili - 2:2. Z vyrovnaní se však hosté příliš dlouho neradovali, ve 28. minutě se podruhé v zápase trefil Radek Haba a poslal domácí opět do vedení - 3:2. O další dvě minuty bylo v kadaňské hale ještě veseleji, ke střele se dostal Lukáš Skirka, který i s trochou štěstí dostal balón za Kabrleho záda - 4:2. Kadaňští byli rázem na koni, v té samé minutě využil chybnou rozehrávku hostů mladíček Michael Fejsák a střelou do prázdné branky navýšil domácí vedení - 5:2. Ve 33. minutě si slabší chvilku vybral také domácí gólman David Živnůstka, který musel kvůli nevolnosti Ladislava Šinágla naskočit do druhého poločasu a daroval tak hostům jednoduchý gól - 5:3. Žádné drama však v kadaňské hale nehrozilo, o další dvě minuty přidal šestou branku Betisu Jan Kinský - 6:3. Domácí do konce zápasu přidali ještě dvě branky, nejprve se prosadil Miroslav Vrba, poté svůj hattrick v zápase završil Radek Haba a o vítězi tohoto zápasu tak bylo jasno - 8:3. V posledních sekundách zápasu ještě symbolicky upravil skóre hostující Marek Turz - 8:4. Kadaňský Betis tak důležitý záchranářský zápas zvládl a svému soupeři odskočil na rozdíl pěti bodů.

A jak utkání zhodnotil domácí trenér Marian Gorol?: "Utkání s Rakovnikem byl pro nás zápasem roku. Jen výhra nás držela v naději o udržení. Vyhráli jsme 8:4, ale musíme si přiznat, že to extra futsalová paráda nebyla. Pojďme postupně. Do nominace jsem vzal celkem 11 hráčů, sedm z nich hraje prakticky za B-tým. Očekával jsem, že soupeře musíme především uhrát po fyzické stránce. To se vyplatilo hlavně v posledních šesti, sedmi minutách. V celém utkání jsme si vypracovali několik slibných golových šancí, ale již tradičně jsme je nedokázali proměnit. Pak se trápíme a strachujeme o výsledek. Nejdůležitější je samozřejmě výhra, historie se nebude ptát, jakým způsobem jsme si připsali tři body, ale hlavně na výsledek a ten je v náš prospěch. V dalším utkání zajíždíme do Liberce. Hodně těžký soupeř, v téhle chvíli asi nejlepší v celé Divizi, ale my určitě nemáme co ztratit. Můžeme jen překvapit. Stejně jako v domácím prostředí, kde jsme získali bod za remízu 3:3, kterou bych teď bral všemi deseti."

K dalšímu zápasu zajíždějí kadaňští tento pátek k lídrovi Divize A, Pampuchu Liberec. K definitivě záchrany potřebují ve zbývajících dvou zápasech kadaňští  získat jediný bod!