10. kolo, Ne 13.01 20:30

FC Kopisty

11. kolo, Po 14.01 09:00

B-tým v posledním domácím zápase vyhrál nad Kopisty 3:0

V 10. kole přivítali kadaňští futsalisté Kopisty. Domácí Betis se nemohl dlouho prosadit, nakonec ale ve druhém poločase strhl vítězství na svou stranu

Od úvodu zápasu byli aktivnější domácí hráči, kteří po většinu prvního poločasu drželi balón na svých sálovkách. Hosté se spoléhali na pevnou obranu a do útoku se příliš nehnali. I tak si ale vytvořili dvě nebezpečné akce, které ale gólman Jakub Přenosil vychytal. Domácí hráči obstřelovali branku Kopist jak to šlo, ale dobře chytající gólman hostů držel Kopisty ve hře. První poločas tak branku nepřinesl a do kabin určitě odcházeli spokojenější hosté.

Druhý poločas vypadal úplně stejně, jako ten první. Domácí hráči se hnali za první brankou v zápase, to Kopisty spoléhali na pevnou obranu a dobře chytajícího gólmana. Nakonec se přece jen kadaňští dočkali a za svou aktivitu byli odměněni. Ve 35. minutě se na zadní tyči objevil zcela sám Jiří Pešek a střelou do prázdné branky poslal domácí do vedení - 1:0. Druhá branka přišla hned ve 38. minutě, Lukáš Skirka se rozhodl k individuální akci, sám prošel přes celé hřiště a následující střelou uklidl balón na zadní tyč - 2:0. V tento moment byli jasně lepší domácí hráči, kteří měli zápas pod kontrolou. Hosté si za druhý poločas připsali jen dvě střely, které gólman Přenosil v klidu pochytal. A když ve 48. minutě přidal třetí branku Libor Bačkora, bylo jasné, že si kadaňští mladíci připíšou třetí vítězství v řadě - 3:0. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo a tři body tak zůstaly zaslouženě v Kadani.

A jak utkání zhodnotil trenér Patrik Hrdinka?: "Po většinu zápasu jsme měli hru pod kontrolou, bylo jen otázkou času kdy se dostaneme do vedení. První poločas skončil nerozhodně, ale kdybychom vedli o čtyři branky nikdo by se nemohl divit. Na druhou stranu musím říct, že i Kopisty měli v prvním poločase dvě nebezpečné situace, ale gólman Přenosil nás podržel. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve stejné hře, která nakonec přinesla ovoce. Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem, ale v tuto chvíli jsou důležité tři body a ty máme. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za nasazení v tomto zápase, hráli jsme opravdu dobře. Samozrejmě chci poděkovat i fanouškům, kteří nás v tomto zápase hnali za vítězstvím!"

Kadaňští se po nepovedeném začátku probudili a z posledních pěti zápasů dokázali čtyřikrát vyhrát. Další zápas odehrají kadaňští 10. ledna proti SFK Meziboří. Na závěr poděkujeme fanouškům, kteří nás v zápase proti Kopistům podporovali, děkujeme!!