16. kolo, Po 11.02 19:00

17. kolo, Pá 22.02 19:30

18. kolo, Po 25.02 19:00

A-tým schytal druhou vysokou porážku v řadě

Kadaňský Betis nestačil v 9. kole na Atlantic Rakovník a prohrál vysoko 4:11. Přitom měl utkání opět dobře rozehraný, v prvním poločase vedli kadaňští o dvě branky, ale toto vedení nedokázali udržet.

Začátek zápasu byl jako z hororu, hned po dvaceti sekund udeřii domácí a šli tak brzy do vedení - 0:1. Ovšem poté se hra vyrovnala, více měli balón na sálovkách domácí, ale do žádných větších šancí je kadaňská obrana nepustila. Vyrovnání přišlo v 7. minutě, kdy se po pěkné akci uvolnil na levé straně Lukáš Skirka a prostřelil domácího gólmana - 1:1. V 10. minutě využil špatné rozehrávky domácích Patrik Hrdinka a samostatný únik na gólmana bezpečně proměnil 2:1. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, únik dva na jednoho potrestal do prázdné branky podruhé v zápase Patrik Hrdinka a Betis tak vedl o dvě branky - 3:1. Bohužel se opakoval stejný scénář, jako z minulého týdne proti Turnovu. Od této chvíle existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo a to domácí Rakovník. Třemi góly v poslední pětiminutovce Rakovník otočil skóre a do kabin tak odcházeli spokojenější hráči domácích.

Druhý poločas začal podobně jako ten první, rychlou brankou domácího Rakovníku - 3:5. Betis však bojoval a chtěl s výsledkem utkání něco udělat. Jiskru naděje vykřesal Patrik Hrdinka, který z hranice vápna prostřelil gólmana domácích a připsal si tak v zápase hattrick - 4:5. Bohužel to bylo v tomto zápase ze strany Betisu vše. Ve 27. minutě se navíc nechal vyprovokovat právě Patrik Hrdinka, který úplně zbytečně srazil protihráče ramenem k zemi a uviděl tak zaslouženou červenou kartu. O výši jeho trestu rozhodne disciplinární komise. Na palubovce se po tomto zákroku strhla menší potyčka, dvě červené karty viděli i domácí hráči. Když se situace uklidnila, zkusil Betis hru bez brankáře, ta ale žádnou větší šanci nepřinesla, kadaňští navíc do konce zápasu inkasovali dalších šest branek a na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 4:11 z pohledu Betisu. Kadaňští futsalisté tak prohráli druhé utkání za sebou, navíc inkasovali v těchto dvou zápasech dvacet branek. Situace už začíná být kritická, v tabulce je Betis po tomto kole na sestupové 11. pozici...

A co nám k zápasu řekl zastupující trenér a zároveň kapitán týmu Ladislav Škůrek?: "V tomto zápase jsme byli většinu zápasu horším týmem. Tím pádem jsme si nezasloužili pomýšlet na nějaký bodový zisk. Ve všech směrech jsme byli horším týmem, to je bohužel vše co k tomu můžu říct.."

Další zápas čeká kadaňský Betis v pátek 8. prosince od 19:30 ve sportovní hale v Kadani proti aktuálně druhému týmu Divize A a to proti libereckému Pampuchu. Přijďte podpořit kadaňské futsalisty, podpora fanoušků v tomto těžkém období bude potřeba!