SKP Kolín5

21. kolo, Pá 09.03 19:30

Pampuch Team Liberec8

Kadaňští si na třetím turnaji připsali jedno vítězství

Kadaňští si na třetím turnaji 2. letní chomutovské ligy připsali druhé vítězství. Nejprve podlehl Betis Karibicu po velkém boji 4:5, ve druhém zápase ale kadaňští předvedli dobrý výkon a proti Jirkovu zaslouženě vyhráli 4:2!

FC BETIS KADAŇ 4:5 (3:2) KARIBIC

Zápas začaly oba týmy opatrně a v úvodu zápasu mnoho šancí k vidění nebylo. První branku vstřelili kadaňští v 5. minutě kdy se na vápně uvolnil Patrik Hrdinka a přesnou střelou překonal gólmana Plička - 1:0. Karibic však ze své první větší šance dokázal vyrovnat a začínalo se tak od nuly. Vedení Betisu ale ještě v prvním poločase vrátil Patrik Hrdinka, který se prosadil podruhé v zápase - 2:1. Do konce poločasu přidali kadaňští ještě jednu branku, o kterou se postaral Robert Křesák - 3:1. Druhý poločas však začal lépe Karibic a dokázal snížit, konkrétně se prosadil Jiří Řezníček - 3:2. Betis však pokračoval v aktivní hře a zaslouženě se vrátl do dvougólového vedení, prosadil se Heorhiy Moysh, který tvrdou střelou pod břevno nedal Pličkovi šanci - 4:2. Kdo čekal klidný závěr zápasu byl na omylu, kadaňští přestali hrát svou hru a Karibic toho dokázal využít a během dvou minut dokázal vyrovnat - 4:4. Dvě minuty před koncem se před brankářem Betisu Mariusem Copacinschim strhla menší potyčka, za kterou žluté karty viděl kadaňský Hrdinka s Křesákem, za Karibic byl potrestán Jan Vecro. Když už se situace uklidnila, vybral si slabší chvilku rozhodčí, který k udivení skoro všech přítomných na hřišti vytáhl červenou kartu, kterou obdržel Robert Křesák. Do konce zápasu tak hráli kadaňští v oslabení, ale i tak mohli rozhodnout o vítězství. Jenže své 100% šance neproměnil Roman Protivínský s Jaromírem Skopalem a klasické sportovní přísloví "nedáš, dostaneš" se opět ukázalo ve své plné kráse. V posledních vteřinách totiž utekl kadaňské obraně Jiří Řezníček, překonal gólmana Copacinschého a rozhodl tak o těsném vítězství Karibicu - 4:5.

FC BETIS KADAŇ 4:2 (1:0) FC RYBNÍČEK JIRKOV

Druhý zápas měl podobný průběh, jako ten první. Kadaňští předváděli aktivní hru a po většinu zápasu byli více na balónu. První branku v zápase si připsal Patrik Hrdinka, který po přesné přihrávce Jaromíra Skopala zakončoval do prázdné branky - 1:0. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo a do toho druhého tak bylo vše otevřené. V úvodních minutách druhého poločasu přidal svou druhou branku v zápase Patrik Hrdinka a dodal tak na kadaňské sálovky potřebný klid - 2:0. Jirkovu se podařilo snížit Hynkem Ptáčkem, který nadvakrát překonal Mariuse Copacinschého. Sedm minut před koncem však obraně Jirkova utekla dvojice Moysh, Šťastný a prvně jmenovaný dokázal překonat gólmana Radka Podmanického. Po inkasované brance šli jirkovští futsalisté ihned do powerplay, kterou však kadaňští dobře bránili a do žádné větší šance se Jirkov nedostal. Minutu před koncem zápasu navíc trefil přes půlku hřiště prázdnou branku Patrik Hrdinka a o vítězi tohoto zápasu tak bylo jasno - 4:2.

Betis je tak po třech turnajích na 8. místě 2. CHLMF se ziske šesti bodů. Další turnaj se odehraje 2. června. Kadaňští změří své síly s FC Parthenón a Dědek team.