SKP Kolín5

21. kolo, Pá 09.03 19:30

Pampuch Team Liberec8

B-tým zápas s Automatem Litvínov zvládl a vyhrál 6:5

B-tým se představil v předposledním domácím zápase proti Automatu Litvínov. Na svého soupeře ztráceli kadaňští čtyři body a pokud si chtěli udržet naději na konečné třetí místo, museli bezpodmínečně vyhrát

Zápas pro kadaňské mladíky začal nejlépe, jak mohl. Hned první střela na branku totiž skončila gólem, prosadil se hrající trenér Patrik Hrdinka - 1:0. V úvodních minutách zápasu byli kadaňští aktivnějším týmem, ovšem druhou branku se Betisu přidat nepodařilo. A tak přišel trest na druhé straně, poprvé v zápase se prosadil Vladimír Tomrle - 1:1. Z vyrovnání se však hosté dlouho neradovali, o minutu později se totiž kolem jednoho z obránců obtočil Michael Fejsák, následnou střelou překonal hostujícího gólmana a poslal domácí opět do vedení - 2:1. O další dvě minuty bylo v kadaňské hale ještě veseleji, druhou branku v zápase přidal Patrik Hrdinka a kadaňští vedli o dvě branky - 3:1. Jenže od tohoto momentu přestali domácí futsalisté nepochopitelně hrát a začali chybovat. V 10. minutě snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Vaculík - 3:2. Hosté byli aktivnějším týmem, ale dobře chytající David Živnůstka držel těsné domácí vedení. V poslední minutě byl ale krátký na střelu Vladimíra Tomrleho a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu - 3:3.

Do druhého poločasu vstoupili kadaňští stejně dobře, jako do toho prvního. Ve 26. minutě parádní střelou poslal domácí do vedení Lukáš Skirka - 4:3. Ve 32. minutě měli domácí futsalisté k dispozici rohový kop, který po nacvičené situaci zužitkoval Patrik Hrdinka, který tak završil hattrick - 5:3. Stejný scénář se opakoval ve 37. minutě, domácí měli k dispozici opět rohový kop, který tentokrát proměnil Jaromír Skopal - 6:3. Jenže kdo čekal klidný závěr zápasu, byl na omylu. Ve 42. respektive 43. minutě přidali hosté dvě slepené branky a drama bylo na světě - 6:5. Kadaňští si však už tři body vzít nenechali a důležitý zápas proti Automatu Litvínov dotáhli do vítězného konce.

A jak utkání zhodnotil trenér Patrik Hrdinka?: "Zápas samozřejmě musím hodnotit pozitivně, protože jsme získali důležité tři body. Co mě však mrzí je, že jsme nenavázali na dobrý výkon z minulého kola proti Bečovu. Zbytečně jsme si zkomplikovali závěr zápasu a do poslední chvíle jsme se strachovali o výsledek. Důležitý je však výsledek, který je v náš prospěch. Pořád jsme ve hře o celkové třetí místo a uděláme ve zbylých dvou zápasech všechno pro to, abychom našeho cíle dosáhli."

Další zápas čeká na kadaňské mladíky tento čtvrtek na palubovce Baníku Meziboří. Pro B-tým to bude poslední zápas na venkovním hřišti, pokud si chtějí mladíci udržet naději na celkové třetí místo, musí tento zápas bezpodmínečně vyhrát. Držte kadaňským mladíkům proti Baníku Meziboří palce!