SKP Kolín5

21. kolo, Pá 09.03 19:30

Pampuch Team Liberec8

B-tým zápas s prvním týmem okresu prohrál těsně 5:6

K předposlednímu venkovnímu zápasu zajížděla kadaňská rezerva do Bečova, který v letošní sezóně dominuje okresnímu přeboru.

Kadaňští se od úvodu zápasu snažili o aktivní hru a soupeře napadali. Byli to však domácí, kteří šli porpvé do vedení, po jedné z chyb hostující obrany se dostal ke střele Robert Dvořák a poslal Bečov do vedení - 0:1. Kadaňští však pokračovali ve stejné hře a dočkali se zaslouženého vyrovnaní. Na pravé straně se uvolnil kapitán týmu Ondřej Šťastný a střelou pod domácím gólmanem srovnal - 1:1. To bylo však ze strany Betisu, co se týče vstřelených branek, v prvním poločase vše. Své 100% příležitosti totiž neproměnil Patrik Hrdinka s Robertem Křesákem a tak přišel trest na druhé straně a to hned dvakrát. Poločasové skóre tak vyznělo lépe pro domácí Bečov, který vedl 3:1.

Úvod druhého poločasu ale vyšel na jedničku hostujícímu týmu, který během dvou minut dokázal skóre vyrovnat. Nejprve se střelou z levé strany prosadil hrající trenér Patrik Hrdinka - 2:3. O další minutu se do samostatného úniku dostal Šimon Soukup, který technickou střelou překonal domácího gólmana - 3:3. Kadaňští byli rázem na koni, odměnou tak byla vedoucí branka, kterou vstřelil Robert Křesák - 4:3. Hra se poté trochu vyrovnala a postupem času byli aktivnější domácí, kteří se dočkali obratu ve skóre. Nejprve se prosadil do prádzné branky Marek Bartoš, o dvě minuty později se z pokutového kopu trefil Ladislav Kobylák - 4:5. Pět minut před koncem však bylo opět vyrovnáno, na hranici vápna se uvolnil Michael Fejsák a bez problémů uklidil balón do prázdné branky - 5:5. Zápas se už blížil ke svému konci, jenže minutu před koncem, po pádu jednoho z domácích hráčů ve vápně, byla nařízena velmi přísná penalta. K té se opět postavil opět Ladislav Kobylák a s přehledem proměnil - 5:6. Kadaňští tak z tohoto zápasu vyšli bodově na prázdno, za svůj výkon se však určitě stydět nemusí.

A jak utkání zhodnotil trenér Patrik Hrdinka?: "Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Soupeř prožívá opravdu povedenou sezónu a jakýkoliv bodový zisk by byl pro nás navíc. To však neznamená, že jsme jeli do Bečova na výlet, ke každému zápasu nastupujeme s tím, že ho chceme vyhrát. Od úvodu zápasu byla na klucích vidět chuť se poprat o body a dobrý výsledek. V prvním poločase jsme měli několik dobrých příležitostí, ujala se však jen jedna z nich. V tom druhém jsme pokračovali ve stejné hře a dočkali jsme se i gólů, chvíli jsme i vedli ale nedokázali jsme odskočit na rozdíl dvou branek. Myslím si, že tomuto zápasu by slušela více remíza, nezasloužili jsme si prohrát. Bohužel se nedá nic jiného dělat, než pogratulovat soupeři k zisku tří bodů a vítězství v okresním přeboru. My se nyní musíme soustředit na poslední tři zápasy a porvat se o druhé místo, které je stále ve hře, i když nejsme v ideální pozici, šance tam však stále je."

K dalšímu zápasu nastoupí kadaňští mladíci v neděli od 19:00 na domácí palubovce proti Automatu Litvínov.