SKP Kolín

22. kolo, So 17.03 20:00

SKP Kolín

Druhé derby ovládlo chomutovské Atletico

V prvním zápase v novém roce se představili kadaňští futsalisté na palubovce Atletica Chomutov. První poločas skončil nerozhodně a hrál se vyrovnaný zápas, v tom druhém však existovalo na palubovce jen jedno mužstvo a to Atletico.

Kdo čekal, že bude začátek zápasu z obou stran opatrný, byl na omylu. Od začátku zápasu se hrál aktivní futsal, více byli na balónu domácí hráči, kteří si hned v prvních minutách vytvořili několik zajímavých šancí. Kadaňští se soustředili na pevnou obranu a vyráželi do nebezpečných přečíslení. První branka přišla v 6. minutě, kdy se prosadil Glás a poslal tak domácí do vedení - 0:1. Po této brance se ukázali poprvé i kadaňští hráči, bohužel pro hostující Betis skončila Hrdinkova střela na tyči. Na vyrovnaní však nemuseli čekat kadaňští dlouho, v 10. minutě se pěkně uvlonil na hranici vápna Jaroslav Mezera a vyrovnal stav utkání - 1:1. Diváci v hale mohli vidět zajímavý futsal plný šancí, více jich měli domácí hráči, kteří ale na výborně chytajícího Ladislava Šinágla do konce prvního poločasu nevyzráli. První poločas tak skončil nerozhodně a do kabin odcházeli spokojenější hráči Betisu.

Druhý poločas začal nejhůř, jak mohl. Hned první šanci ve druhém poločase využil Hajný, o několik sekund později se prosadil také Král a dostal domácí do dvougólového vedení - 1:3. Kadaňští bohužel nedokázali na tyto dvě slepené branky zareagovat a většinu druhého poločasu se jen bránili. Ve 28. minutě se z nepřímého kopu prosadil prodruhé v utkání Hajný - 1:4. Po inkasované brance zkusili kadaňští hru bez brankáře, bohužel si hosté žádnou šanci nevytvořili. Naopak dvakrát chybovali a chomutovští dvěma góly do prázdné branky zvýšili své vedení - 1:6. Poslední branku v zápase viděli diváci ve 37. minutě kdy se prosadil Vondráček - 1:7. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo a domácí Atletico se tak raduje ze zaslouženého vítězství.

A jak utkání zhodnotil trenér Marian Gorol?: "První utkání v novém roce nedopadlo pro nás dobře. Do zápasu jsme opět nenastoupili v plné sestavě, svou první šanci tak dostal i jeden z mladíku B-týmu. První poločas nebyl vůbec špatný, šance byly na obou stranách. Domácí byli více aktivní a my jsme se soustředili na bránění. Druhý poločas začal hodně špatně, dostali jsme dvě branky během 30 vteřin, na to jsme nedokázali regaovat a nevytvořili si žádnou gólovou akci. Domácí si vedení uhlídáli a zaslouženě vyhráli."

Na závěr poděkujeme našim fanouškům, kteří se s námi vydali do chomutovské sportovní haly. Další zápas čeká kadaňské futsalisty v pátek 12. ledna proti Legii Příbram. Budeme rádi, pokud zavítáte do kadaňské haly a podpoříte Betis v tomto těžkém období.