SKP Kolín5

21. kolo, Pá 09.03 19:30

Pampuch Team Liberec8

A-tým nezvládl zápas s posledním Kolínem a prohrál 3:5

K poslednímu zápasu roku 2017 zajížděli kadaňští futsalisté na palubovku posledního Kolína. V tomto zápase ale tahal Betis za kratší konec a nakonec z toho byla překvapivá, ale zasloužená porážka 3:5

Začátek zápasu byl z obou stran vyrovnaný, žádný z týmu nechtěl udělat chybu. Po opatrném začátku přišla první velká šance domácích, ale Ladislav Šinágl vytáhl parádní zákrok. Na gólovou šanci nemuseli čekat dlouho ani hosté, ale Jan Kinský nedokázal gólmana Černého prostřelit. První branka přišla ve 13. minutě, kdy se po několika odrazech dostal k zakončení Radek Haba a poslal Betis do vedení  - 1:0. O tři minuty později bylo ještě veseleji, přečíslení tři na dva dokázal nejlépe vyřešit Šimon Soukup a připsal si svojí první branku v letošní sezóně - 2:0. Poločas se blížil ke svému konci a už to vypadalo, že se skóre měnit nebude. Jenže opak byl pravdou, v posledních dvou minutách přestali kadaňští hráči hrát a kolínští pasivitu hostů potrestali. Nejprve se prosadil Jan Štítkovec, který v minulosti oblékal kadaňský dres, krátce po něm se prosadil i Lukáš Slezák a bylo vyrovnáno - 2:2.

Druhý poločas začal nejhůře, jak mohl. Krátce po rozehrání se dostal k zakončení Michal Škopek a poslal domácí poprvé v zápase do vedení - 2:3. Odpověď na vedoucí branku přišla až ve 27. minutě, k zakončení se dostal opět Radek Haba a ani napodruhé se v zápase nemýlil - 3:3. Jenže to bylo v tomto zápase ze strany hostů bohužel vše, v té samé minutě se navíc domácí dostali opět do vedení, podruhé v zápase se trefil Lukáš Slezák - 3:4. Kadaňští šli ihned po inkasované brance do powerplay, ale ani ta v letošní sezóně nefunguje tak, jak by měla. Betis sice držel balón na svých sálovkách, ale do žádné velké šance se nedostal. A když ve 30. minutě po chybě jednoho z obránců uklidl balón do prázdné branky Jakub Kovařík, bylo jasné, že tři body zůstanou v Kolíně - 3:5. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo a futsalisté Kolína si tak připsali druhou výhru v sezóně.

A jak zápas hodnotil trenér Marian Gorol?: "Do Kolína jsme odjížděli bez dvou důležitých hráčů, duo Mezera, Hrdinka. Tihle hráči se dokážou prosadit ve hře jeden na jednoho a to nám v tomto utkání hodně chybělo. Celý utkání nemělo nějakou velkou kvalitu, hrála se spíše kopaná a ne futsal. Skončila první polovina soutěže a vypadá to, tak že budeme bojovat o udržení. Jestliže se nedáme zdravotně do pořádku, tak to jako trenér nevidím moc dobře. Noví hráči nepřijdou a stávající kádr nemá dostatečnou kvalitu. Jediné s čím mohu po půli soutěži být spokojen, jsou naši golmani, kdybychom neměli je, tak bodů máme méně a skóre katastrofální. Před námi je 11 zápasů a musíme bojovat o každý bod."

Divize A je ve své polovině a kadaňský Betis je momentálně na 10. pozici se ziskem jedenácti bodů. Kadaňští si rozhodně představovali jiný průběh sezóny, než boj o záchranu. Každopádně se nedá nic jiného dělat, než se přes svátky dát hlavně po psychické stránce dohromady a ve druhé polovině soutěže si zajistit divizní účast i pro další sezónu.