TJTZ Atlantic Rakovník

20. kolo, Pá 02.03 19:30

TJTZ Atlantic Rakovník..

A-tým doma nestačil na Turnov a prohrál vysoko 3:9

Na 8. kolo by nejraději kadaňští futsalisté rychle zapomněli. Dobře rozehraný zápas nedokázali kadaňští dotáhnout do vítězného konce a nakonec prohráli vysoko 3:9.

Začátek zápasu byl z obou stran vyrovnaný, ani jeden tým nechtěl udělat žádnou velkou chybu. Více na balónu byli kadaňští hráči, ale žádnou větší šanci si vytvořit nedokázali. První velkou šanci viděli diváci až v 10. minutě, Jaroslav Mezera se dobře uvolnil ve středu hřiště, ale tvrdá střela jen těsně minula branku hostů. Chilku na to však zahrál jeden z domácích hráčů rukou v pokutovém území a nařízenou penaltu dokázal proměnit Matěj Randák 0:1. Ve 13. minutě přišlo vyrovnání, Radek Haba prostřelil vše co mu stálo v cestě a sroval stav utkání - 1:1. Domácí byli aktivnějším týmem, po jedné z akcí nastřelil tyč Patrik Hrdinka. Hosté hrozili hlavně z protiútoků, všechny ale dokázala kadaňská obrana i s dobře chytajícím Davidem Živnůstkou zneškodnit. Už to vypadalo, že první poločas skončí nerozhodným stavem, ale půl minuty před koncem se na vápně objevil nehlídaný Radek Haba a zády k brankáři dokázal patou procedit balón přes gólmana Miroslava Hyku - 2:1. Do konce prvního poločasu se již nic zajímavého nestalo a spokojenější byli určitě domácí hráči.

Druhý poločas začal nejlépe, jak mohl. Ve 21. minutě se prosadil kapitán týmu Ladislav Škůrek a bylo z toho dvougólové vedení - 3:1. Kdo si myslel, že tato branka domácí tým uklidní byl na omylu. Od tohoto momentu existovalo na hřišti jen jedno mužstvo a tím byl hostující Turnov. O minutu později snížil Marek Bangha - 3:2. V rozmezí jediné minuty, kontrétkně 26. a 27. minuty, dokázali turnovští hráči skórovat hned třikrát a skóre bylo najednou 3:5 z pohledu domácích. Zápas mohl dopadnout ještě dobře, kdyby ve 30. minutě nenastřelil podruhé v zápase tyč Patrik Hrdinka. Ve 36. minutě prostřelil gólmana Davida Živnůstku Jiří Šimek a s kadaňskými hráči to vypadalo zle - 3:6. Domácí mužstvo zkusilo hru bez brankáře, ale ani ta v tomto zápase nefungovala dobře, po jedné z chyb domácích hráčů se do prázdné branky přes celé hřiště prosadil Matěj Randák - 3:7. Domácí pořád pokračovali v powerplay, ale žádnou větší šanci si nedokázali vytovořit a o vítězi tohoto zápasu tak bylo rozhodnuto. Do konce zápasu přidali turnovští ještě dvě branky a na světelné tabuli tak svítilo hrozivé skóre 3:9 z pohledu domácích.

A jak zhodnotil druhou domácí porážku v sezóně trenér Marian Gorol?: "Na zápas s Turnovem asi jen tak dlouho nezapomenu... Odevzdané tři body soupeři, kterého jsme mohli v tabulce přeskočit a být v horních patrech tabulky. V prvním poločase jsme soupeře vůbec do ničeho nepustili, až na penaltu, kterou jsme si zavinili sami když náš hráč zahrál ve vápně rukou. To bylo to jediné, co soupeř za poločas měl. My jsme měli několik šancí vsítit branku, ale podařilo se to bohužel jen dvakrát. O poločase jsem několikrát zdůrazňoval hráče aby se vyvarovali chyb, které já pokládám za absurdní. Na konci utkání se ukázalo, že jsem to neměl raději zdůrazňovat, protože většina hráčů to pochopila asi opačně. Druhý poločas začal pro nás dobře, Láďa Škůrek přidal třetí gól a z našeho pohledu to vypadalo dobře. Po tomto gólu to vypadalo, že je na hřišti úplně jiný tým (z naší strany), soupeř začal presovat a naši hráči začali kupit jednu chybu za chybou. To jaké chyby to byly? Přesně ty, co jsem všem zdůrazňoval o poločase... Další ostudná prohra navíc na domácím hřišti. První byla s Benešovem kde jsme si zasloužili prohrát i větším rozdílem, naopak tato porážka s Turnovem mě hodně mrzí a ještě dlouho bude..."

Další zápas čeká kadaňské futsalisty v pátek 1. prosince proti TJTZ Atlantic Rakovník na jejich palubovce. Kadaňští budou chtít určitě odčinit další ostudnou porážku a připsat si tak veledůležité tři body do vyrovnané divizní tabulky